«Кількість будинків, зведених за старими будівельними нормами, становить превалюючу частину житлового фонду України. У більшості випадків їхній стан є незадовільним, а втрати тепла — величезні. Відтак Фондом було прийнято рішення про спрямування ресурсів програми “Енергодім” на термомодернізацію саме таких будинків, введених в експлуатацію до 31 грудня 2009 року. Так ми зможемо покращити умови для тисяч людей та знизити їхні платіжки за тепло», — підкреслив Олександр Бойкул.
Ще одним нововведенням програми «Енергодім» є фотофіксація стану робіт до початку термомодернізації. Зокрема, енергоаудитори під час попереднього аудиту мають сфотографувати інженерні мережі та загальний стан будинку до проведення ремонтно-будівельних робіт.
«Ця норма введена, аби запобігти зловживанням та повторному відшкодуванню гранту на енергоефективні заходи, які вже були реалізовані у будинку раніше», — зазначив Олександр Бойкул.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що енергоефективність будівель – один з пріоритетних напрямів Європейського зеленого курсу.