«За роки реформи ми досягли значних успіхів. Але децентралізація — це тривалий та послідовний процес. Адже, окрім передачі повноважень на місця, у 2020 році відбулося ще й формування нової системи адміністративно-територіального устрою — утворення нових територіальних громад та районів. Тепер маємо забезпечити незворотність реформи, зокрема завдяки внесенню змін до Основного Закону», — зазначив В’ячеслав Негода.
Під час заходу відбулася презентація Матриці спільних результатів співпраці Міністерства розвитку громад та територій України з партнерами з розвитку у сфері децентралізації.
За результатами засідання ухвалено рішення щодо переформатування робочих груп Ради донорів у відповідні кластери підгрупи «Децентралізація». Нова організація роботи дозволить покращити результативність діяльності експертного середовища через залучення до процесу фасилітаторів. Також дозволить працювати на нових умовах, які витікають із середньострокових планів діяльності Уряду та Міністерства.
Партнери з розвитку висловили вдячність команді Міністерства у налагодженні роботи СРГ та її підгруп.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив про шість пріоритетних завдань для законодавчого забезпечення реформи децентралізації.