Так, у Миргороді на Полтавщині відкрили ремісничий коворкінг – простір, покликаний об’єднати майстрів-початківців і досвідчених виробників художньої кераміки для спільної роботи та реалізації продукції. Для коворкінгу придбали якісне обладнання: спеціальні печі, фарбувальну шафу, глином’ялку, компресори. Відтак студенти художньо-промислового коледжу тепер можуть проходити тут практику, безплатно користуючись новим устаткуванням.
А на Житомирщині впровадили проєкт «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», у межах якого створили рибний, молочний та ягідний кооперативи. Так, були побудовані мінісироварні й торгово-тренінговий центр. Особливістю практики стало створення п’яти шкільних коворкінгів-майстерень: технічної, швейної, тепличної, 3D-моделювання та медіа. Адже метою проєкту, зокрема, було широке залучення старшокласників та молоді до реалізації ініціатив громади.
Громада ж Полтави втілила комплексну ініціативу щодо стимулювання спроможності підприємств до виходу на закордонні ринки й адаптації їхньої продукції до вимог країн-імпортерів. До участі у проєкті долучилися понад 20 підприємств, які працюють у легкій, харчовій і машинобудівній галузях промисловості.
Зазначимо, громади не лише впроваджують на своїй територій сучасні проєкти, а й діляться досвідом з іншими, щоб наша країна ставала ще більш успішною.