«Страхування відповідальності за помилки, які можуть бути допущені під час будівництва — це важливий аспект реформи містобудівної галузі. Замовник, особливо якщо це — держава або громада, повинен мати гарантії, що людський фактор не призведе до непередбачених фінансових витрат. Звісно, будівельники несуть відповідальність за об’єкт, який звели, але часто, в разі допущених помилок, компенсацію стягнути не можна. Це потрібно виправляти, тому ми проводимо переговори із страховими компаніями, щоб разом розробити чіткий механізм», — наголосила Наталія Козловська.
Заступниця Міністра також зауважила, що наразі робота над внесенням змін до законопроєкту №5655 продовжується. Рекомендації НАЗК враховані.
Зазначимо, законопроєкт №5655 впроваджує масштабну цифровізацію процесів та реєстраційних процедур у будівництві. Крім того, документ передбачає низку превентивних заходів, які у майбутньому не дозволять зводитись «нахалбудам» або «будинкам-монстрам».
Зауважимо, у вересні цього року, в рамках реформи, було ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) і створено новий цифровізований орган з відмінною структурою, повноваженнями та принципами роботи — Державну інспекцію архітектури та містобудування (ДІАМ).
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що реформа містобудівної галузі базується на трьох основних принципах — децентралізації, цифровізації та відповідальності.