«Перед нами стоїть важливе завдання — забезпечити громади інструментами розвитку. Відтак визначено ключові пріоритети, серед яких — стратегічне планування. Державна стратегія регіонального розвитку передбачає, що основний акцент буде зроблено на підтримці функціональних типів територій. Наприклад, є сільська місцевість і незалежно від її територіального розташування, вона має приблизно однакові виклики та механізми їх подолання. На це і буде спрямована державна підтримка. Відтак кожен регіон має обрати свій вектор розвитку та розробити стратегію регіонального розвитку. Важливо зрозуміти ключові сфери та точки зростання і спрямувати на них максимум ресурсів», — зазначив заступник Міністра.
Серед інших пріоритетів, за словами Івана Лукері, — інституційне забезпечення. Зокрема, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №5323, який покликаний комплексно удосконалити механізми реалізації державної регіональної політики та підвищити її ефективність. Також триває робота над переформатуванням агенцій регіонального розвитку в офіси реінтеграції. Також важливою є фінансова підтримка громад. Йдеться про державне фінансування, а також низку таких інструментів як державно-приватне партнерство та концесії. Зокрема, наразі очікують на перше читання законопроєкти, які запровадять фіскальні стимули для інвесторів в індустріальних парках.
«Наразі ми працюємо над новими редакціями законів щодо стимулювання розвитку територій, а також над змінами до Податкового кодексу. Мета — створити податкові стимули для розвитку бізнесу на територіях, що розвиваються повільно. Такі стимули мають посилити регіони з низьким валовим продуктом», — додав Іван Лукеря.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що завдання Мінрегіону на найближчі роки – забезпечити економічний “стрибок” на регіональному рівні.