Вівторок, 09 листопада 2021 15:30

Опубліковано документ, який визначає оновлені правила ціноутворення в будівництві

У рамках реформування будівельної галузі Мінрегіоном затверджено та опубліковано Кошторисні норми України. Документ покликаний знизити витрати на підготовку необхідної для будівництва документації та виключити корупційні ризики на етапі укладання договорів. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.
 

«Будівельна галузь в Україні багато років працювала за правилами, які ускладнюють елементарні процеси. Наразі триває оновлення відповідних процесів, аби зробити їх зручними та прозорими. Затверджені Кошторисні норми мають забезпечити підвищення здорової конкуренції на будівельному ринку через залучення нових виконавців. Також це створить поштовх для впровадження інновацій в будівництві», зазначила Наталія Козловська. 

Зауважимо, кошторисні норми є обов’язковими для застосування при визначенні вартості будівництва об’єктів із залучення бюджетних коштів, а також коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій і кредитів, наданих під державні гарантії.

Зазначимо, із запровадженням вказаних Кошторисних норм України надано можливість:

Підряднику — формувати тверду договірну ціну з використанням укрупнених показників вартості робіт на одиницю виміру певного виду роботи (наприклад, на м2 покриття автомобільної дороги):

  • витрати на заробітну плату робітників-будівельників;
  • витрати на експлуатацію будівельних машин та механізмів;
  • витрати на будівельні матеріали, вироби та комплекти (конструкції);
  • загальновиробничі та адміністративні витрати;
  • інші роботи та витрати (у тому числі кошти на покриття витрат, пов’язаних з інфляційними процесами);
  • прибуток.

Таке спрощення призведе до значного зменшення кількості документів, які подаються при узгодженні договірної ціни та під час здачі обсягів виконаних робіт.

Ключовими критеріями при прийнятті виконаних робіт будуть: якість, строки, обсяги та відповідність проєктний документації. Також підряднику дозволено застосовувати міжнародно визнані форми звітування за виконані роботи при будівництві об’єктів за бюджетні кошти.

Замовнику — формувати відомість обсягів робіт за міжнародними системами вимірювання, що дозволить іноземним підрядникам достовірніше вести свою цінову політику, опираючись на зрозумілі для них коди й назви видів робіт.

Проєктувальнику — обчислювати вартість проєктно-вишукувальних робіт за трьома методами (відсотковий, калькуляційний, із використанням збірників цін), у залежності від зміни складових вартості (у тому числі трудових та матеріально-технічних ресурсів) та передбачати у Зведеному кошторисному розрахунку, зокрема, кошти на проведення аудиту безпеки автомобільних доріг та оцінку впливу на довкілля.

Нові пропозиції:

img
img
80 тис. грн.
img
2 800 000 тис. грн.
img
200 000 тис. грн.
jomestate

Fusce urna odio, faucibus sit amet metus eget, volutpat tempus enim. Fusce vehicula tellus ac nibh bibendum, eu rhoncus ante varius. Etiam hendrerit erat id justo bibendum, ut tincidunt tellus euismod. Sed quam turpis, cursus eget magna accumsan.

Follow us on:

Contact Us

Etiam hendrerit erat id justo bibendum, ut tincidunt tellus euismod.

  • Katy B. Warwick 4801 Leep Street Northamptonshire, NX 2BJ
  • 44 700 700 700
  • 44 600 600 500
  • [email protected]

Швидкий пошук

Швидке меню