Понеділок, 01 листопада 2021 14:01

Чіткий розподіл повноважень – першочергове завдання в рамках децентралізаційної реформи, – В’ячеслав Негода

Подальше впровадження децентралізації в Україні вимагає чіткого розподілу повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. На цьому наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час конференції «На шляху до Лугано: Децентралізація».

«До чергових місцевих виборів має бути стовідсоткова відповідь на всі запитання щодо розмежування повноважень. Щоб успішно завершити цей процес, маємо привести систему організації влади на обласному та районному рівнях до принципів Європейської хартії. Наразі обласні ради як представницькі органи не мають власних виконавчих органів. Ці функції зараз виконують місцеві державні адміністрації», – зазначив заступник Міністра.

Заступник Міністра додав, щоб перейти до чіткого розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади мають бути внесені зміни до Конституції. 

Зазначимо, сьогоднішня конференція – це старт процесу підготовки до V Міжнародної конференції з питань реформ в Україні 2022 (URC 2022), що відбудеться наступного року у швейцарському місті Лугано.

Представники Уряду, Парламенту, місцевої влади, бізнесу, академічної спільноти, громадських організацій та медіа обговорили питання щодо:

  • пошуку та ефективного використання ресурсів для громад;
  • результативної взаємодії між громадами і бізнесом;
  • активної участі громадськості у розвитку громад тощо.

 Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що реформа децентралізації в Україні – це історична подія, адже люди нарешті стали повноцінними учасниками прийняття рішень на рівні своєї громади.

Нові пропозиції:

img
img
80 тис. грн.
img
2 800 000 тис. грн.
img
200 000 тис. грн.
jomestate

Fusce urna odio, faucibus sit amet metus eget, volutpat tempus enim. Fusce vehicula tellus ac nibh bibendum, eu rhoncus ante varius. Etiam hendrerit erat id justo bibendum, ut tincidunt tellus euismod. Sed quam turpis, cursus eget magna accumsan.

Follow us on:

Contact Us

Etiam hendrerit erat id justo bibendum, ut tincidunt tellus euismod.

  • Katy B. Warwick 4801 Leep Street Northamptonshire, NX 2BJ
  • 44 700 700 700
  • 44 600 600 500
  • [email protected]

Швидкий пошук

Швидке меню