«Головування України у Стратегії ЄС для Дунайського регіону не лише закріплює курс нашої держави на європейську інтеграцію, а і посилює партнерство з країнами-членами ЄС. Очікуємо, що співпраця в межах ЄСДР сприятиме якісним змінам всього Дунайського регіону. Ми докладемо максимум зусиль для забезпечення належного рівня проведення головування в ЄСДР та підтримки всіх ініціатив, розпочатих попередніми головуваннями», — зазначив Олексій Чернишов.
За словами Олексія Чернишова, під час свого головування Україна зосередить увагу на підтримці напрямів, у яких наслідки пандемії є найвідчутнішими, та на сферах, що сприяють добробуту жителів Дунайського регіону. Центральними пріоритетами свого головування в Дунайській стратегії Україна визначає «Сталий розвиток Дунайського регіону: декарбонізація та трансформація економіки», а також «Розвиток людського капіталу та ринків праці».
Ключовою подією головування України в ЄСДР є проведення 11-го щорічного Форуму Стратегії ЄС для Дунайського регіону, який проходитиме під гаслом «Відновлення. Розвиток. Єдність».
Зазначимо, Дунайська стратегія — це платформа, що передбачає співпрацю 14 країн Дунайського регіону. Українська частина Стратегії охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області. Держави-учасники співпрацюють у сферах транспорту, охорони навколишнього середовища, освіти, безпеки, туризму та підтримки конкурентоспроможності підприємств.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголосив, що Україна стала першою країною, яка, ще не будучи членом Євросоюзу, головуватиме у Дунайській Стратегії у найближчий рік і відповідатиме за визначення пріоритетних напрямів співпраці країн у рамках ініціативи.