Середа, 20 жовтня 2021 10:39

Опубліковані результати дослідження спроможностей у сфері публічного інвестування в Україні

Опубліковані результати поглибленого дослідження спроможностей центральної, регіональної та місцевої влади у сфері публічного інвестування, яке було проведено за ініціативи Мінрегіону та при підтримці проєкту SURGe «Супровід урядових реформ в Україні». Йдеться про інвестиції, які здійснюються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування за публічні кошти у «тверду» інфраструктуру: дороги, лікарні, школи, дитячі садки, громадські простори.
А також у людський і соціальний капітал, інновації, розвиток підприємництва тощо. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря. 

«Результати дослідження є ґрунтовними, це своєрідна збірка практичних рекомендацій, які допоможуть покращити публічне інвестування у регіонах та громадах на всіх рівнях – урядовому, обласному та місцевому. У Мінрегіоні враховують запропоновані рекомендації. Відтак, готується низка змін до чинного законодавства з питань регіональної політики. Переконаний, завдяки успішному співробітництву з проєктом SURGe «Супровід урядових реформ в Україні» та підтримці Уряду Канади кількість ініціатив з підвищення ефективності використання інвестиційних ресурсів буде зростати», — підкреслив заступник Міністра.

Під час роботи над аналітичним звітом було проведено комплексне дослідження стану і проблем публічного інвестування у двох пілотних регіонах: Черкаській і Чернігівській областях. Завантажити дослідження «Публічне інвестування для регіонального розвитку: спроможності, прогалини і рекомендації» можна тут

Дослідження висвітлює результати аналізу спроможностей у таких сферах, як: 

  • стратегічне планування та довгострокове бюджетування; 
  • залучення до планування представників усіх зацікавлених сторін; 
  • координація політик на всіх рівнях врядування та між секторами;
  • використання традиційних та інноваційних механізмів фінансування; 
  • забезпечення прозорих і конкурентоспроможних закупівель із відповідними системами внутрішнього контролю;
  • використання інформації моніторингу та оцінювання для покращення якості управлінських рішень. 

Характеристика спроможності за кожним з напрямів включає: опис міжнародного досвіду, аналіз українського законодавства та наявних практик, характеристику прогалин і рекомендації щодо розв’язання виявлених проблем.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Мінрегіон стане пілотом з впровадження RBM-підходів (методології управління, орієнтованої на результат) – нових стандартів стратегічного планування. 

Довідково

У 2018 році Україна приєдналась до Рекомендації Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо ефективного публічного інвестування на всіх рівнях урядування. 

SURGe – це проєкт міжнародної технічної допомоги Уряду України, який фінансується Урядом Канади та сприяє кращому плануванню і впровадженню в Україні реформ, орієнтованих на громадян, відповідно до Програми діяльності Уряду України та інших стратегічних документів державного рівня. При підтримці проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) прийнято ряд нормативно-правових актів у сфері державної регіональної політики, зокрема: Державна стратегія регіонального розвитку на 2021-2027 роки та План заходів з її реалізації, Закони України «Про засади державної регіональної політики» та «Про особливості стимулювання регіонального розвитку».

Нові пропозиції:

img
img
80 тис. грн.
img
2 800 000 тис. грн.
img
200 000 тис. грн.
jomestate

Fusce urna odio, faucibus sit amet metus eget, volutpat tempus enim. Fusce vehicula tellus ac nibh bibendum, eu rhoncus ante varius. Etiam hendrerit erat id justo bibendum, ut tincidunt tellus euismod. Sed quam turpis, cursus eget magna accumsan.

Follow us on:

Contact Us

Etiam hendrerit erat id justo bibendum, ut tincidunt tellus euismod.

  • Katy B. Warwick 4801 Leep Street Northamptonshire, NX 2BJ
  • 44 700 700 700
  • 44 600 600 500
  • [email protected]

Швидкий пошук

Швидке меню