«Наше спільне завдання – зробити будівельний ринок прозорим та чітко регульованим для всіх його учасників. Для цього треба переформатувати механізми, завдяки яким здійснюються дозвільно-реєстраційні та контрольно-наглядові функції. Роками в Україні діяла система, яка не давала місцевій владі достатньо повноважень, аби вони самостійно контролювали забудову. Завдяки реформі децентралізації та законопроєкту №5655 розв’язати ці проблеми нарешті реально», — підкреслила заступниця Міністра.
Зокрема, законопроєкт №5655 впроваджує масштабну цифровізацію процесів та реєстраційних процедур у будівництві. Крім того, документ передбачає низку превентивних заходів, які у майбутньому не дозволять зводитись «нахалбудам» або «будинкам-монстрам». До прикладу, в разі самочинного будівництва органи місцевого самоврядування зможуть зупинити такі незаконні дії. Відповідні комплексні зміни у містобудівній сфері мають розв’язати питання, що стримують залучення інвестицій у галузь.
Зазначимо, у вересні цього року було ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) і створено новий цифровізований орган з відмінною структурою, повноваженнями та принципами роботи — Державну інспекцію архітектури та містобудування (ДІАМ).
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що реформа містобудівної галузі базується на трьох основних принципах — децентралізації, цифровізації та відповідальності. Щодо посилення адміністративної та кримінальної відповідальності — відповідний законопроєкт вже зареєстровано у Верховній Раді.