«Енергоефективність у будівлях дозволяє збільшити нашу незалежність від енергоресурсів та енергоносіїв. Щороку обсяг фінансування на утримання будівель може зростати, це — загальносвітова тенденція. Замість того, аби розвивати наші громади, робити їх комфортними, ми витрачаємо частину коштів на оплату енергоносіїв. Тому такими важливими є заходи з енергоефективності. Адже вони дозволяють заощадити близько 30% коштів при сплаті комунальних послуг, а у деяких випадках цей показник становить до 50%», — зазначив Василь Лозинський.
Відтак «Навчальна програма з енергоефективності для представників ЗМІ» спрямована на підвищення рівня знань серед журналістів щодо енергоефективності, а також сприяння висвітлення процесу реалізації енергоощадних програм. До проєкту цьогоріч долучилися понад 200 учасників. Навчання проходило у серпні-вересні 2021 року. Освітній курс складався з 4 навчальних модулів.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що енергоефективність будівель — потужний рушій національної економіки.
Довідково
Освітній проєкт «Навчальна програма з енергоефективності для представників ЗМІ» впроваджується в рамках системної роботи Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) щодо просування енергоефективності та імплементації Директив ЄС про енергоефективність в Україні спрямований на ефективну співпрацю та координацію між учасниками інформаційного простору у сфері енергоефективності, а також детальне ознайомлення представників медіа із актуальними програмами підвищення енергоефективності в Україні.