«Технічне нормування в будівництві є важливою складовою реформи містобудування. Йдеться, зокрема, про комплексне оновлення будівельних норм та необхідних стандартів, які є взаємопов’язаними документами. Основними напрямами оновлення є інклюзія, енергоефективність, впровадження параметричних вимог, а також планування та забудова територій», – зазначила Наталія Козловська.
Відтак, в Мінрегіоні триває робота з розроблення 31 проєкту нових ДБН. До кінця року планується збільшити їх кількість до 40. Також цього року планується розпочати роботу з розроблення ще 134 національних стандартів. Загалом у 2021-2022 роках Мінрегіоном передбачається розробити 268 стандартів, з яких:
- 21 стандарт, направлений на забезпечення впровадження ВІМ-технологій;
- 160 гармонізованих європейських «підрегламентних» (Регламент ЄС № 305) стандартів щодо будівельної продукції;
- 26 стандартів з питань енергоефективності;
- 16 стандартів – настанов з контролю якості в будівництві;
- 45 інших стандартів, що розкривають положення державних будівельних норм.
Зазначимо, прийняття в Україні гармонізованих європейських стандартів є однією з обов’язкових передумов практичного впровадження європейського регулювання, передбаченого Регламентом ЄС № 305, а також укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Agreements on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Goods, Угода АСАА, «Промисловий безвіз») з метою відкриття доступу промислової продукції на ринки України та країн ЄС.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив формат електронних документів містобудівної документації.