«Чинне законодавство детально не регламентує відносини, пов’язані з набуттям, здійсненням, припиненням права власності на майно, що належить тергромадам. Зокрема, потребує впорядкування питання спільної власності територіальних громад району й області. Щоб врегулювати важливі моменти у цій площині, у Мінрегіоні були напрацьовані законодавчі зміни», – зазначив заступник Міністра.
За словами В’ячеслава Негоди, завдяки внесенню цих змін пропонується:
- визначити правовий режим майна комунального підприємства, комунальної установи або закладу;
- удосконалити правове регулювання відносин, пов’язаних з набуттям, здійсненням та припиненням права комунальної власності на майно, що належить тергромадам;
- регламентувати відносини щодо управління районними та обласними радами об’єктами спільної власності тергромад;
- визначити механізми цільового використання комунального майна в інтересах громади;
- законодавчо визначити поняття: «спільна власність територіальних громад», «спільна сумісна власність територіальних громад», «спільна часткова власність територіальних громад», «управління об’єктами права комунальної власності», «управління об’єктами права спільної власності територіальних громад».
Зазначимо, публічна дискусія «Законодавче врегулювання питань комунальної власності в умовах реформи децентралізації влади», у якій взяв участь заступник Міністра, ініційована Мінрегіоном спільно з ГО «Деспро».
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив про те, що посли країн «Великої сімки» привітали успіх України в реформі децентралізації.