«Реалізація комплексних планів розвитку територій надасть громадам змогу керувати власними ресурсами та залучати інвестиції. Натомість відсутність актуалізованої містобудівної документації пригальмує будь-який інвестиційний розвиток, тому місцеві державні адміністрації мають приділити особливу увагу її оновленню. Наголошую, що комплексні плани просторового розвитку територій мають розроблятися в електронному вигляді та відповідати схемам територій районів та областей», – зазначила Наталія Козловська.
Також Мінрегіон проаналізував наявність актуалізованої картографічної основи в цифровій формі у державній геодезичній системі координат УСК-2000 для розроблення комплексних планів території територіальних громад. За інформацією, отриманою від обласних державних адміністрацій, з 1469 територіальних громад лише 33, а це – 2,2%, мають умовно актуальну картографічну основу в цифровій формі.
«Актуалізована картографічна основа в цифровій формі необхідна для розроблення комплексних планів, а також отримання державної субвенції для співфінансування на таку роботу. Окрім того, місцевим державним адміністраціям наразі необхідно організувати комунікацію з територіальними відділами Держгеокадастру для актуалізації цієї документації», – наголосила Наталія Козловська.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишовповідомив, що у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт щодо посилення відповідальності у сфері містобудування.