«Пошук джерел фінансування для впровадження масових проєктів у сфері енергоефективності – завдання України та найближчі роки. У цьому напрямку ми активно співпрацюємо з міжнародними партнерами, зокрема й щодо фінансування проєктів з енергоефективності. Так, наразі впроваджується спільний з ЄІБ проєкт «Енергоефективність громадських будівель» на суму 300 млн євро. Розпочато переговори про продовження та збільшення фінансування Фонду енергоефективності в межах угод EE4U, а також із Світовим банком щодо нового проєкту», – підкреслив перший заступник Міністра розвитку громад та територій.
Василь Лозинський наголосив на важливості реформи енергоефективності для загального процесу євроінтеграції країни.
«Ми розпочали імплементацію європейських директив, норм та стандартів у сфері енергоефективності. Відійшли від жеків до ринку управителів та запровадили енергетичну сертифікацію будівель. Створили довгостроковий інструмент для термомодернізації житла в Україні – Фонд енергоефективності. І це лише фундамент для подальших перетворень на шляху до комфортного та енергоощадного житла і енергоефективних громадських будівель», – сказав заступник Міністра.
Зазначимо, у Мінрегіоні ведеться активна робота над удосконаленням нормативно-правового регулювання у сфері підвищення енергоефективності. Зокрема розроблено законопроєкт щодо вдосконалення роботи Фонду енергоефективності та енергетичної сертифікації будівель, а також проєкт постанови про впровадження енергоменеджменту в будівлях органів влади.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголосив, що Фонд енергоефективності має реалізувати передові проєкти з комплексної термомодернізації будівель.