«Безумовно, індустріальні парки є типовим світовим прикладом залучення іноземного капіталу. Розбудова мережі таких парків сприятиме створенню нових робочих місць. А це – сплата податків та розвиток регіонів. Наразі мета в найближчі три роки створити інфраструктуру для мережі з 25 індустріальних парків на території нашої країни. Наше завдання – залучення інвестицій у кожен регіон», – зазначив Олексій Чернишов.
Також Міністр наголосив на необхідності розвитку інфраструктури на територіях Донецької та Луганської областей.
«Це буде фокусом роботи в наступному році, у тому числі – розбудова та розвиток індустріальних парків на підконтрольній Уряду України території Донецької та Луганської областей. Таким чином, держава фактично інвестуватиме в мережі, дороги у цих регіонах тощо», – підкреслив очільник Мінрегіону.
За словами Міністра, для ефективного розвитку індустріальних парків, необхідно також створити систему фіскальних стимулів, робота в цьому напрямку триває. Наразі зареєстровані два законопроєкти, які направлені на забезпечення податкових та митних пільг для учасників індустріальних парків.
Нагадаємо, раніше Верховна Рада підтримала у другому читанні зміни до Закону України «Про індустріальні парки». Зокрема, документ передбачає підтримку розвитку індустріальних парків через:
- державне фінансування будівництва основної інженерно-транспортної інфраструктури;
- компенсацію витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж;
- надання коштів на безповоротній основі для облаштування індустріальних парків та будівництва об’єктів суміжної інфраструктури.