«Відповідальність, контроль та цифровізація – це три «кити» реформування сфери містобудування, які дозволять зробити будівельний ринок прозорим та чітко регульованим для всіх учасників. Наразі законопроєкт готують до другого читання, сподіваюся, зовсім скоро він буде прийнятий в цілому. Водночас триває робота й над іншими проєктами законів, що стосуються будівельної галузі», – наголосила Наталія Козловська.
Зазначимо, до законопроєкту надійшло понад 2800 правок. Співробітники Мінрегіону спільно з профільним підкомітетом активно доопрацьовують зазначені правки для найскорішого винесення проєкту закону на розгляд Комітету ВР і прийняття у Верховній Раді.
Запропоновані законопроєктом зміни стосуються:
- мінімізації паперового документообігу між суб’єктами містобудування;
- цифровізації процесів та реєстраційних процедур у будівництві;
- розмежування містобудівного контролю та державного містобудівного нагляду у сфері містобудівної діяльності;
- посилення ролі органів місцевого самоврядування – зокрема, вони отримають розширені повноваження за контролем об’єктів будівництва, які будуються самочинно;
- визначення учасників будівництва, їх прав та обов’язків, а також відповідальності кожного з них тощо.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишовповідомив, що Верховна Рада України ухвалила за основу два законопроєкти, які спрямовані на комплексну реформу сфери містобудування.