«Поетапне планування енергоефективних заходів має бути послідовним, синхронізованим з бюджетним середньостроковим плануванням. Сьогодні така можливість забезпечена для лікарень, шкіл, садочків, адмінбудівель 12 ОДА в рамках впровадження Національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель», – зазначив Дмитро Петрунін.
Зазначимо, формування Національної база даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель розпочалось у 2020 році за ініціативи Мінрегіону та підтримки проєкту міжнародної технічної допомоги «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.
У межах роботи до бази було залучено 24 обласні державні адміністрації, внесено та перевірено понад 600 тис. технічних показників. Крім того, сформовані та постійно оновлюються у публічному доступі рейтинги енергоефективності будівель обласних бюджетних установ.
З середньостроковими планами з підвищення енергоефективності громадських будівель у 12-ти областях можна ознайомитись за посиланням:
- Херсонська
- Вінницька
- Житомирська
- Івано-Франківська
- Миколаївська
- Полтавська
- Львівська
- Чернівецька
- Рівненська
- Сумська
- Кіровоградська
- Донецька
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишовповідомив, що парламент ратифікував угоду з ЄІБ щодо кредиту у 300 млн євро на комплексну термомодернізацію громадських будівель.