«Якщо подивимося чого найбільше українці очікують від децентралізації, то на перше місце вони поставили зменшення корупції – так відповіли 58% респондентів, а на друге місце – поліпшення якості послуг. Цей показник складає 42%. Наразі ми активно працюємо над створенням цифрових інструментів для громад в абсолютно різних сферах. Відтак вже функціонує портал спроможності громад, який демонструє фінансове забезпечення, інфраструктурний розвиток та демографію громад. Люди можуть моніторити, аналізувати та оцінювати роботу кожної громади за допомогою визначених показників», — підкреслив заступник Міністра.
Зазначимо, соціологічне дослідження проводилось Київським міжнародним інститутом соціології у жовтні-листопаді 2021 року на замовлення Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» у співпраці та координації з Міністерством розвитку громад та територій України.
Зокрема, респонденти відповідали на питання щодо:
- перевірки законності рішень органів місцевого самоврядування,
- практики звітування влади перед громадою,
- проведення місцевих референдумів,
- процесу передачі землі з державної власності до комунальної,
- впорядкування територій,
- створення належних умов для життя людей у громадах тощо.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що наступного року прогнозований обсяг місцевих бюджетів збільшиться на понад 87 мільярдів гривень у порівнянні з 2021-м.