«У Держбюджеті України на 2022 рік закладено 131,8 мільярдів гривень на розвиток територій та розбудову інфраструктури громад. Ці кошти будуть спрямовані, зокрема, на розбудову соціальної інфраструктури, зокрема у сферах освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, підтримку регіонального розвитку, розвитку сільських територій, дорожньої і транспортної інфраструктури та інші напрями. Також у 2022 році норматив зарахування ПДФО до бюджетів територіальних громад буде збільшено до 64%. Водночас продовжується підтримка розбудови ЦНАПів у громадах — адже ідея децентралізації полягає і в тому, щоб кожна людина в Україні могла отримати якісні адміністративні послуги неподалік від власної домівки незалежно від того, де вона живе — у мегаполісі чи віддаленому селі”, — підкреслив В’ячеслав Негода.
Зазначимо, згідно з ухваленим Держбюджетом-2022, державна фінансова підтримка буде розподілена наступним чином:
- Регіональний розвиток — 27,5 млрд грн;
- Розвиток сільських територій — 7,1 млрд грн (у тому числі на підтримку сільгоспвиробників — 4,4 млрд грн);
- Розвиток у сфері охорони здоров’я — 5,4 млрд грн;
- Розвиток у сфері освіти — 6,8 млрд грн;
- Розвиток дорожньої інфраструктури — 66,8 млрд грн (у тому числі на дороги загального користування місцевого значення, а також на вулиці і дороги комунальної власності — 24,6 млрд грн.);
- Розвиток транспортної інфраструктури — 2,5 млрд грн;
- Розвиток інфраструктури (соціальне забезпечення, будівництво житла) — 9,6 млрд грн;
- Розвиток у сфері культури — 1,9 млрд грн;
- Розвиток спортивної інфраструктури — 0,9 млрд грн;
- Інші напрями розвитку територій (у тому числі ЦНАПи) — 3,3 млрд грн.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що цьогоріч місцеві бюджети отримають майже 27 мільярдів гривень на погашення заборгованості з різниці в тарифах підприємств ТКЕ і ВКГ перед НАК «Нафтогаз України». Відповідні зміни до Закону «Про державний бюджет на 2021 рік» прийняті Верховною Радою.