«Громадський бюджет розширює права та можливості українців, дозволяє їм брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету і бачити результат реалізації власних проєктів та ініціатив. Водночас, спільно з Мінцифрою, Програмою EGAP та Радою Європи ми працюємо над створенням Всеукраїнського громадського бюджету. Пілотні проєкти вже були реалізовані у Полтавській та Чернігівській областях на платформі e-DEM. Національний бюджет участі — це інноваційна практика, яка існує лише в декількох країнах світу. Чудово, що Україна тут є однією з перших, і може підвищити рівень електронної участі громадян на національному рівні», — зазначив Олександр Дудченко.
За час функціонування Громадського бюджету подано понад 8000 ідей і реалізовано проєктів на 700 млн грн. Це один із найпопулярніших місцевих інструментів електронної демократії в Україні, який працює у 200 громадах, серед яких як обласні центри, так і села.
У заході також взяли участь перший заступник Міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб, старша радниця Посольства Швейцарії Айлін Хофштеттер, президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.
Інструмент «Громадський бюджет» на платформі e-DEM створено в межах швейцарсько-української Програми EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа. Програма є стратегічним партнером Міністерства розвитку громад та територій і Міністерства цифрової трансформації.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що цифровізація — стратегічний напрям розвитку сфери управління житлом в Україні.