«У цьому році формування інфраструктури територіальних громад фактично завершено. Практично всі об’єкти спільної власності передано громадам. Це соціальні, медичні, освітні, виробничі установи, які розташовані на території громад. Загалом, таких об’єктів близько 24 тисяч. Управляти ними будуть не на районному рівні, як це було раніше, а безпосередньо на місцях. Це дозволить посилити інфраструктурну спроможність тергромад та підвищити ефективність управління такими об’єктами, а головне підвищить якість послуг», — підкреслив В’ячеслав Негода.
За словами заступника Міністра, важливим завданням для кожної громади є створення Центрів надання адміністративних послуг. Наразі 70% територіальних громад в Україні вже створили подібні сервіси.
В’ячеслав Негода наголосив, що Україна високо цінує підтримку Уряду Федеративної Республіки Німеччина у реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.
Зазначимо, під час заходу було підписано угоду між Кабінетом Міністрів України, німецькою Кредитною установою для відбудови (KfW), Житомирською та Запорізькою міськими радами. Документом передбачено виділення 25,5 млн євро кредиту та 1 млн гранту для здійснення заходів з енергоефективності у громадських будівлях.
Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов повідомив про шість пріоритетних завдань для законодавчого забезпечення реформи децентралізації.